loading...
تدریس زبان
آخرین ارسال های انجمن

تاریخچه ی زبان انگلیسی

admin بازدید : 6661 دوشنبه 28 اسفند 1391 نظرات (0)

زبان‌های هندواروپایی

زبان‌های هندواروپایی یک خانوادهٔ زبانی متشکل از چند صد زبان و گویش مرتبط استبیشتر زبان‌های مردمان ساکن قارهٔ اروپا، فلات ایران، آسیای میانه و شبه قاره هند از جملهٔ زبان‌های هندواروپایی هستند.

شمار هندواروپایی‌زبان‌ها در سراسر دنیا به حدود ۳ میلیارد نفر می‌رسد. به این ترتیب، گویشوران زبان‌های هندواروپایی سخنوران بزرگ‌ترین خانوادهٔ زبانی شناخته‌شده در دنیای امروزند.

تا سدهٔ دوازدهم خورشیدی کسی از وجود خانوادهٔ زبان‌های هندواروپایی باخبر نبود تا اینکه سر ویلیام جونز زبان‌شناس و خاورشناس انگلیسی این خانوادهٔ زبانی را کشف کرد. وی در سال ۱۱۶۵ خ. اعلام کرد: «سنسکریت و یونانی و لاتینی از اصلی که شاید اکنون وجود ندارد، منشعب شده‌اند ... و امکان دارد که زبان‌های آلمانی و سلتی و فارسی از همان اصلی منشعب شده باشند که سنسکریت از آن منشعب شده است

گسترهٔ جغرافیایی نژاد‌های هندواروپایی در آسیا و اروپا

هرگاه شاهدهایِ کافی مبنی بر این‌که دو زبان در دوره‌ای زبانِ واحدی بوده‌اند فراهم گردد می‌توان از ارتباطِ وراثتیِ این دو زبان سخن گفت. به عبارتِ دیگر، می‌توان این دو زبان را به یک خانواده‌یِ زبانیِ واحد وابسته دانست. خانواده‌یِ زبان‌هایِ هندواروپایی یکی از خانواده‌هایِ زبانیِِ جهان و البته از بزرگ‌ترین‌هایِ آن‌هاست. بیشترِ مردمِ جهانِ امروز، به‌عنوانِ زبانِ مادری یا زبانِ دوم، می‌توانند به یکی از زبان‌هایِ این خانواده سخن بگویند

چرا باید زبان انگلیسی را بیاموزیم؟

چرا زبان انگليسي را بياموزيم؟ آيا صرف زمان و قدري هزينه براي يادگيري زبان انگليسي واقعاً مهم است؟ 
     البته شايد به نظر برسد نيازي به اين بحث نباشد و خود شما بتوانيد مفصلاً به اين سؤال جواب بدهيد. اما بهتر است قدري دقيق تر و علمي تر به اين بحث بپردازيم. قطعاً آگاهي بيشتر شما، در افزايش انگيزه شما مؤثر خواهد بود. البته در مقاله ديگري به مبحث "انگيزه" خواهم پرداخت.

     اينکه شما زبان انگليسي را بياموزيد، ممکن است بهترين کاري باشد که شما مي‌توانيد براي بهبود و ارتقاء زندگي خود انجام دهيد. شايد در نظر شما اين حرف اغراق آميز باشد، ولي...
     درست است! آيا فکر نمي کنيد دسترسي به اطلاعاتي که افراد ديگر نمي‌توانند آنها را کسب کنند، گفتگو و نامه نگاري با افراد محبوبي که ديگران نمي‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند، تحت تأثير قرار دادن اطرافيان خود، برداشتن گامهاي بزرگ در زمينه شغلي، و مسافت بسيار زيادي از ديگران پيشي گرفتن، چقدر مي تواند هيجان انگيز باشد؟
     بله! شما مي‌توانيد به همه اينها دست يابيد، اگر زبان انگليسي را بخوبي بياموزيد.

به دانش دست پيدا کنيد

     به چه چيز علاقمنديد؟ علم؟ موسيقي؟ کامپيوتر؟ سلامتي؟ تجارت؟ ورزش؟ يا...؟ رسانه‌هاي امروزي، نظير اينترنت، تلويزيون و مطبوعات، به شما اين امکان را مي‌دهد تا به دانش مربوط به موضوعات دلخواه خود، دسترسي تقريباً نامحدود داشته باشيد. جدا از اينها، مگر نه اين است که ما در عصر اطلاعات زندگي مي‌کنيم؟
      اينجا فقط يک مشکل وجود دارد. بيشتر اين دانش به زبان انگليسي است!

      در اينجا به برخی از اطلاعاتی که شما می توانيد با دانستن انگليسی به آنها دست يابيد، اشاره می کنيم:
 اکثر صفحات وب. ميلياردها صفحه اطلاعات در وب وجود دارد. خيلي جالب است که يادگيري تنها يک زبان به شما امکان دسترسي به تقريباً تمام اين دانش را در اينترنت مي‌دهد.
 کتابها، در هر موضوعي، از سراسر جهان. کتابهاي نويسندگان انگليسي و آمريکايي و کتابهاي ترجمه شده از ديگر زبانها را بخوانيد. اصلاً هرآنچه را که مورد علاقه شماست، مي‌توانيد درباره آن به زبان انگليسي بخوانيد!
مطبوعات. تنها مجلات و روزنامه‌هاي انگليسي زبان مي‌تواند در هر قسمت دنيا به فروش برود. شما مجبور نيستيد دنبال Time ، Newsweek ، يا International HeraldTribune بگرديد!
علم. زبان انگليسي کليد راهيابي به دنياي علم است. در سال 1997، 95درصد مقالات درScience Citation Index (يک ليست بين‌المللي از نوشته‌هاي علمي) به زبان انگليسي بودند. تنها در حدود 50 درصد آنها از کشورهاي انگليسي زبان نظير ايالات متحده آمريکا يا انگليس بودند. 
گزارشهاي خبري. شبکه‌هاي تلويزيوني بين‌المللي از قبيل CNN و NBC را تماشا کنيد. آنها اخبار با بسيار سريعتر و حرفه‌اي تر از شبکه‌هاي ملي کوچکتر پخش مي‌كنند و شما مي‌توانيد هرجاي دنيا آنها را مشاهده کنيد.

با افراد ارتباط برقرار کنيد

     ما مايليم تا زبان انگليسي را زبان ارتباط بناميم. چرا؟ زيرا به نظر مي‌رسد تمام مردم دنيا توافق کرده‌اند تا از انگليسي براي مکالمه با يکديگر استفاده کنند.
در حدود 1,500,000,000 نفر در دنيا به زبان انگليسي سخن مي‌گويند. 1,000,000,000 نفر ديگر نيز در حال فراگيري آن هستند.
75 درصد نامه‌ها و کارت‌پستالهاي دنيا به زبان انگليسي نوشته شده‌ است.
تقريباً تمام کنفرانسها و رقابتهاي بين‌المللي نظير المپيک به زبان انگليسي برگزار مي‌شود.
ديپلمات‌ها و سياستمدارها از کشورهاي گوناگون در بعضي موارد از زبان انگليسي براي ارتباط با يکديگر استفاده مي‌کنند. انگليسي زبان اصلي سازمان‌هايي همچون سازمان ملل متحد، ناتو و همکاري‌ آزاد تجاري اروپا است.

     اگر شما بتوانيد به زبان انگليسي ارتباط برقرار کنيد، مي‌توانيد:
با افرادي از سراسر دنيا تماس بگيريد. درباره انديشه‌ها و نظرات خود در گروههاي بحث در اينترنت صحبت کنيد. به اشخاص محبوب ايميل بزنيد. از زندگي و فرهنگ آنها چيزهايي بياموزيد و فرهنگ و آئين و مذهب خود را به ديگران معرفي کنيد.
به آساني مسافرت کنيد. هرجا مي‌رويد با مردم ارتباط برقرار کنيد. در بيش از صد کشور به زبان انگليسي صحبت مي‌شود. راه را بپرسيد، مکالمه کنيد، يا... درخواست کمک کنيد. چه کسي مي‌دانيد، ممکن است روزي انگليسي زندگي شما را نجات دهد!

کار خود را به جلو برانيد

     اگر شما خواهان يک شغل خوب در تجارت، تکنولوژي يا علم هستيد، از جاي خود حرکتي بکنيد و از همين حالا شروع به يادگرفتن زبان انگليسي کنيد! ( اگر شما هم اکنون يک شغل خوب داريد، قبل از آنکه آن را از دست بدهيد به فراگيري زبان انگليسي اقدام کنيد! )

     دانستن زبان انگليسي به شما اجازه ميدهد تا:
به شغل رؤيايي خود دست يابيد و هر چه بيشتر درآمد کسب کنيد.
به دانش فني دست پيدا کنيد. زبان انگليسي زبان تکنولوژي خصوصاً تکنولوژيهاي برتر نظير علوم کامپيوتر، ژنتيک و پزشکي است. اگر قصد داريد تا درباره تکنولوژي چيزي بخوانيد، احتمالاً مجبور خواهيد بود تا اينکار را به زبان انگليسي انجام دهيد.
علوم کامپيوتر را فرا بگيريد. مقالات قني را بدون هيچ مشکلي بخوانيد و يا مقالات خود را بنويسيد!
يک تاجر با کلاس جهاني باشيد. ساده است. تجارت جهاني به زبان انگليسي انجام مي‌گيرد و امروزه تمامي کار و کسب ها بين‌المللي است. بنابراين اگر مي‌خواهيد وارد اين بازي شويد، بايد زبان انگليسي را بدانيد؛ براي تماس با ديگر کارورزان و تاجران، رفتن به کنفرانسها، خواندن مجلات و روزنامه‌هاي بين‌المللي در زمينه هاي کار و تجارت و ... 
دانشمند بهتري شويد. با دانشمندان ديگر کشورها تماس بگيريد، به کنفرانسهاي بين‌المللي برويد، از مراکز آکادميک خارج از کشور ديدن کنيد. با مطالعه روزنامه‌ها، کتابها و مجلات از کشفيات جديد علمي باخبر شويد.
از کامپيوتر خود بهتر استفاده کنيد. بيشتر عملکردهاي کامپيوتر به زبان انگليسي است، بنابراين آنها را بهتر مي‌فهميد و يک کارمند بهتري خواهيد شد.
مهارتهاي جديدي براي کار خود بياموزيد. در قسمت "به دانش دست پيدا کنيد" به فوايد زبان انگليسي در يادگيري پرداخته ايم.

 آنچنان از هنر لذت ببريد که قبلاً هرگز نبرده‌ايد!

     زبان انگليسي به شما اين امکان را مي‌دهد تا فرهنگ دنيا را احساس کنيد، کاري که از عهده هيچ زبان ديگري بر نمي‌آيد. با دانشي خوب از زبان انگليسي مي‌توانيد کارهاي فوق‌العاده اي انجام دهيد:
نسخه‌هاي اصلي فيلم‌هاي آمريکايي و انگليسي را تماشا کنيد. يکبار که امتحان کرديد، هرگز به نسخه‌هاي دوبله شده بر نخواهيد گشت.
کتابهاي بزرگ را بخوانيد. هر کتاب معروف يا به زبان انگليسي نوشته يا به انگليسي ترجمه شده است. عنوانهاي بسيار زيادي وجود دارند؛ از نمايشهاي کلاسيک نظير هملت گرفته تا داستانهاي هيجان‌انگيز مدرن مثل پارک ژوراسيک. 
از موسيقي انگليسي زبان بيشتر لذت ببريد. باور کنيد: موسيقي خيلي بهتر خواهد بود اگر شما بتوانيد کلمات را درک کنيد.

 يادگيري زبان انگليسي آسان است

     انگليسي فقط پرکاربردترين زبان در دنيا نيست، بلکه يکي از آسانترين زبانها براي يادگيري و استفاده است: 
الفباي ساده. نماد خاصي نظير é يا ü ندارد. کلمات sweet ، part ،film را در کامپيوتر خود تايپ کنيد. حالا süß (آلماني)، (لهستاني) و (روسي) را امتحان کنيد. کدام ساده‌تر است؟
جمع بستن آسان. به طور ساده s به يک کلمه اضافه مي شود. تعداد استثنائات بسيار اندک است.
کلمات براي يادگيري آسان هستند. در فرانسوي، la fille و le chien و در آلماني، das Mädchen و der Hund وجود دارد. در انگليسي آنها فقط a girl و a dog هستند.
کلمات کوتاه. بيشتر کلمات پايه کوتاه هستند: run ،work ،big ،go ،man. کلمات بلند اغلب کوتاه شده اند:OS = operating system ،fridge = refrigerator. زبان انگليسي وقت شما را تلف نمي‌کند! 
کلمات تغيير نمی کنند. ولي در بسياري از زبانها، يک لغت اشکال بسياري دارد:

English: The man is blind.
German: Der Mann ist blind.

English: This is a blind man.
German: Das ist ein blinder Mann.

English: I see a blind man.
German: Ich sehe einen blinden Mann.

همه را You صدا کنيد. شما به دوست خود يا معلم خود مي‌گوييد: "?Do you speak English" در زبان‌هاي ديگر، شما بايد از کلمه درست براي شخص مناسب استفاده کنيد. در انگليسي، همه يکسانند! 
انگليسي همه‌جا حضور دارد. شما مي‌توانيد به سادگي به تلويزيون، موسيقي، وب‌سايتها، مجلات و ... به زبان انگليسي دسترسي پيدا کنيد. شما مجبور نيستيد از طريق کتابهای درسی کسل کننده بياموزيد. شما مي‌توانيد ياد بگيريد و در همان زمان از انگليسي خود استفاده کنيد. استفاده از انگليسي از اهميت خاصي برخوردار است، چرا که باعث تمايل بيشتر شما به يادگيري مي‌شود.

احساس رضايت کنيد

     زبان انگليسي نه فقط مفيد است، بلکه احساس رضايتمندي بسياري به شما مي‌دهد: 
پيشرفت و بهبود احساس فوق‌العاده‌اي بدست مي‌دهد. ما هرگز لحظه‌اي را که دريافتيم مي‌توانيم به زبان آمريکايي صحبت و برنامه‌هاي تلويزيون را به زبان انگليسي تماشا کنيم، فراموش نمي‌کنيم.
شما از يادگيري زبان انگليسي لذت خواهيد برد، اگر به ياد داشته باشيد که هر ساعتي که شما صرف مي‌کنيد، شما را به سطح مطلوب نزديکتر مي‌کند.
استفاده از انگليسي مفرح نيز هست، چرا که هر جمله‌اي که مي‌گوييد يا مي‌نويسيد، تداعي کننده موفقيت شماست.

     زبان انگليسي از شما يک انسان نيرومندتر و بانشاط‌تر مي‌سازد. تصور تعدادي از موقعيت‌هايي که دانستن انگليسي در آنها به شما يک احساس خيلي خوب مي‌دهد، چندان دشوار نيست.

 

برچسب ها تاریخچه , زبان , انگلیسی ,
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
تبلیغات

سایت ابزارها قالب

آموزگار رایگان

تبلیغات شما در اینجا

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  کدام بخش سایت برای شما مفیدتر بود؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 996
 • کل نظرات : 136
 • افراد آنلاین : 8
 • تعداد اعضا : 745
 • آی پی امروز : 222
 • آی پی دیروز : 478
 • بازدید امروز : 538
 • باردید دیروز : 947
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 2,052
 • بازدید ماه : 2,778
 • بازدید سال : 155,644
 • بازدید کلی : 4,103,146
 • کدهای اختصاصی