loading...
تدریس زبان
آخرین ارسال های انجمن

طوطی ها (خادمی)

admin بازدید : 1059 جمعه 06 اردیبهشت 1392 نظرات (0)

 

پرندهها هر کدام زيبايي و نکات خاص خودشان را دارند و در ميان همه آن ها برخي گونه هاوجود دارند که کمي متفاوت و عجيب هستند. اين پرنده هاي متفاوت از جمله آن دسته ايهستند که جمعيت زيادي نيز ندارند و تحت مراقبت هاي ويژه از آن ها نگهداري ميشود.

طوطيرنگين کماني 

يکياز پرنده هاي بسيار متفاوت دنيا را مي توانيد در استراليا و يا شرق اندونزي ببينيدجايي که محل زندگي طوطي رنگين کماني است. اين پرنده بيشتر درجنگل هاي باراني زندگيمي کند و البته اين روزها به علت شکارهاي بي رويه تعداد آن ها بسيار کم شده است. رنگ اين طوطي بسيار پيچيده است به طوري که هر بخش بدن آن به يک رنگ متفاوتاست.

قرقاولطلايي 

يکيديگر از پرندگان بسيار زيبا و البته رنگارنگ دنيا "قرقاول طلايي" يا "قرقاول چيني" نام دارد. اين پرنده همانطور که از نامش مشخص است بيشتر در شرق چين ديده شده استولي در انگلستان نيز نمونه هايي از آن ديده شده است. بدن اين پرنده کاملا قرمز رنگاست و در گردنش پرهاي طلايي و مشکي دارد تا اينکه چشمان طلايي اش نمايان شود. اينپرنده بيشتر در جنگل هاي کوهستاني زندگي مي کند و جمعيت آن ها نيز نسبتا خوباست.
"quetzal"

يکياز پرنده هاي بسيار زيباي دنيا که البه بسيار در خطر است "quetzal" نام دارد. اينپرنده در نگاه اول بسيار عجيب است اما اگر مي تامل کنيد زيبايي هاي خاصي مانندترکيب رنگي بدنش خواهيد ديد. دانشمندان اين پرنده را در دسته زيباترين ها قرار دادهاند و محل اصلي زندگي آن ها آمريکاي مرکزي است. غذاي اين پرنده مارمولک، پشه ومگساست.

هدهد

يکياز پرنده ها که حتما با آن آشنا هستيد هد هد يا شانه به سر است. صفات اين پرنده رابارها در داستان هاي پيامبران و يا قرآن به عنوان يک پرنده زيبا خوانده ايد. اينپرنده بسيار خوشرنگ است و پرهاي بالاي سرش آن را بسيار محبوب و البته متفاوت ميکند. گونه هاي مختلفي از اين پرنده تا به حال منقرض شده اند و اين روزها تنها 2 يا 3 گونه از آن ها باقي مانده است. اين پرنده زيبا را مي توانيد در آسيا و آفريقاببنيد.

 

 


پرندهبهشتي 

يکياز زيباترين پرنده هاي دنيا را مي توانيد در آفريقا و در کشور گينه نو ديد. اينپرنده داراي ترکيب رنگ بسيار جالب و زيبا است و حالت بدن آن نيز بسيار متفاوت است. البته حتي حرفه اي ترين پرنده شناس ها نيز کمتر مي توانند اين پرنده را از نزديکببينند چرا که در شرايط بسيار سخت و در مناطقي دور از دسترس انسان و در جنگل هايباراني زندگي ميکند.

طوطيلير

يکيديگر از پرنده هايي که بسيار زيبا ولي کمياب است "طوطي لير" و يا "طوطي ايندياگو" نام دارد. اين پنرده بيشتر در برزيل ديده مي شود و بدني تمام آبي دارد. قد آن 70سانتي متر است و وزنش نيز نزديک به يک کيلوگرم است. اين پرنده در حالي که بسيارزيبا است بسيار بسيار نيز نادر است چرا که هيچکس نمي داند تعداد آن ها دقيقا چنداست.

سلطانماهيگيرها 

يکياز پردنده هاي بسيار زيبا و البته زبردست در شکار سلطان ماهيگيرها نام دارد. اينپرنده ها بدني رنگارنگ دارند ولي نکته بسيار جالب نوک آن ها است که بسيار بلند ومخصوص شکار ماهي است. آن ها 2 تا 4 متر بالاي سطح اب پرواز مي کنند و در يک لحظهماهي  ها را شکار مي کند. اين پرنده در نقاط مختلفي از دنيا ديده مي شود ولي بيشترمي توان آن را در کنا رودخانه هاي آب شيرين پيدا کرد.

کاردينالشمالي 

يکياز پرنده هاي بسيار زيبا و البته کوچک دنيا را مي توانيد در آمريکاي شمالي ببينيد. اين پرنده که کاردينال نام دارد رنگ قرمزي خاصي دارد و اخلاقيات خاص خودش را دارد. اين پرنده در هر شرايط آب و هوايي که باشد باز هم مهاجرت نمي کند و کلا به نظر ميرسد با مهاجرت ميانه اي ندارد. کاردينال همچنين صداي قشنگ و دلنشيني نيزدارد.

جرثقيلتاج دار آفريقايي

يکيديگر از پرنده هاي بسيار زيبا و البته متفاوت دنيا در جنوب آفريقا و  در نزديکيصحراي بزرگ زندگي مي کند. اين پرنده از آنجايي که پاهاي بلندي دارد به جرثقيل معروفشده است. اين پرنده داراي يم تاج بسيار زيبا روي سرش است و همچنين بدنش رنگبنديزيبايي دارد. اين پرنده در چندين کشور آفريقا مانند کنگو، آنگولا و آفريقاي جنوبيديده مي شود . اين پرنده اين روزها در خطر انقراض قرار دارد که البته در برخي ازکشورها تحت محافظت قرار گرفته است.

کرکسآمريکايي 

تا بهاينجا تنها پرندگاني را ديدم که از همه نظر متفاوت و البته همه آن ها زيبا و دلنشينبودند اما در ليست متفاوت ترين ها نمي توان تنها پرنده هاي زيبا را قرار داد. کرکسآمريکايي با اينکه زيبايي خاصي ندارد اما پرنده اي منحصر به فرد است. اين پرنده بهعنوان بزرگترين پرنده آمريکا شناخته مي شود و بيشتر در منطقه گراندکانيون ديده ميشود. اين پرنده به علت چهره کمي خشنش به عنوان فسيل حيوانات نيز شناخته ميشود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
تبلیغات

سایت ابزارها قالب

آموزگار رایگان

تبلیغات شما در اینجا

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  کدام بخش سایت برای شما مفیدتر بود؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 996
 • کل نظرات : 136
 • افراد آنلاین : 7
 • تعداد اعضا : 745
 • آی پی امروز : 186
 • آی پی دیروز : 478
 • بازدید امروز : 299
 • باردید دیروز : 947
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,813
 • بازدید ماه : 2,539
 • بازدید سال : 155,405
 • بازدید کلی : 4,102,907
 • کدهای اختصاصی